İletişim ve Hukuki Süreçler

Bizimle iletişime geçmek istiyorsanız doğru sayfadasınız.


Merhaba değerli kullanıcılarımız,
İçerik kaldırtmak, soru sormak, şikayet göndermek ya da öneri göndermek için aşağıdaki e-posta adresine e-posta gönderebilirsiniz.

[email protected]

Escobarvip markalı sitelerimizde bulunan videolar, görseller ve diğer tüm içerikler, çeşitli paylaşım ortamlarında bulunmakta olup, sitemizce yalnızca yayınlanmaktadır. Sitemiz sadece mega.nz, vk.com, mail.ru, twitter.com gibi sosyal mecralar ve diğer çeşitli sosyal mecralara eklenmiş veya paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. İçerikler sunucumuzda bulundurulmamaktadır. Bu yüzden Escobarvip, 5651. Sayılı Kanunun (Bkz. Aşağıda belirtilen kanun) 5. maddesine göre bir yer sağlayıcısı olup, hukuki süreçlerde hiçbir yasal yükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.

İçeriklerin kaldırılması için yorum yapılması veya mail atılması yeterli olacaktır.

İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına tabi olan içeriklerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, yorum atarak ya da yukarıda belirtilen e-posta adresimizden bize ulaşabilirler. Bize ulaşan talep ve şikayetler hukuksal olarak incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu kabul görülen içerikler sitemizden tamamen kaldırılacaktır.

5651. Sayılı Kanunun 5. Maddesine göre;

MADDE 5- (1) Yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı
bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir.
MADDE 5- (2) Yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içeriği
bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi hâlinde yayından
çıkarmakla yükümlüdür.